Menu:


2019. - Ekoskolas iesaistās starptautiskā pilotprojektā aprites ekonomikas veicināšanai

Plašāka informācīja šeit.

Eko dienas 2018

Plašāka informācīja šeit.

Izzini mežu!

Atbalsti balsojot šeit par Sabīnes Ozolas darbu
bet šeit par Anetes Fišeres darbu

Eko skola jau 6.gadu!

Apliecinājums tam - ekoskolas sertifikāts!

Atkritumu šķirošana!

Konkursa "Zaļie darbi Latvijai!" 11.b klases darbs - skatīt te.

Eko skola jau 5.gadu!

Mūsu skola ir starp tām 125 Latvijas izglītības iestādēm, kas šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks 19. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur skolai karogu dosies saņemt skolnieces: jaunā Ekopadomes prezidente Agnese Gončarova un Daniela Latiševa.

SKOLAS VIDES NOVĒRTĒJUMS

Skolas vides novērtējums 2016./17.mācību gads
Ventspils 4.vidusskola atrodas virszemes ūdeņu tuvumā: 1 km attālumā no Baltijas jūras un 300 m attālumā no Ventas upes, kurā ietek arī Vidumupīte (Vidumgrāvis), ļīdz Bušnieku ezeram 10 km.
Skola dzeramo ūdeni saņem no pašvaldības SIA “Ūdeka”, šī firma savāc arī skolas notekūdeņus. Lai ekonomētu ūdeni visiem ūdens krāniem skolā ir uzliktas restītes, kas palīdz sadalīt ūdeni tādā veidā ietaupot līdz 1/3 ūdens(eksperimentāli noteikts - 780 ml/1minūtē atverot krānu). Skolā nav pilošu krānu vai tualetes podu, ja konstatē ūdens noplūdi ekopadomes pārstāvji par to ziņo saimniecības daļai un problēma dažu stundu laikā tiek novērsta. Pie krāniem klasēs un tualetēs, pie ēdamzāles turpinās atgādinājumu izlikšana "aizgriez mani".
Skolā tiek šķiroti sadzīves atkritumi- papīrs, PET pudeles un sadzīviskie atkritumi. Papīrs tiek nogādāts Līgatnes papīra fabrikā. PET pudeles un sadzīviskos atkritumus savāc “Ventspils labiekārtošanas kombināts”. Šogad skolā joprojām tiek kompostēti zaļie atkritumi (lapas, nopļautā zāle) un kartupeļu mizas no skolas ēdnīcas. Pie skolas savāktās lapas tiek nodotas kompostēšanai arī “Ventspils labiekārtošanas kombināts” šķiroto atkritumu laukumā Jēkaba ielā no kurienes pēc tam iegūstam komposta zemi puķudobēm.
Skolēni esejas un referātus turpina iesniegt elektroniski, šādi tiek taupīts papīrs. Plakātu veidošanai, zīmēšanai skolā tiek lietots Līgatnes papīrs, ko ieguva skola par nodoto makulatūru. Arī atgādinājumi pie krāniem un slēdžiem veidoti uz Līgatnes papīra un vai balsošanas biļeteniem.
Skola siltumu saņem no p/u “Ventspils siltums”, skola ir siltināta, kas ietaupa siltuma enerģiju, kā arī ir vakuuma (PVC) logi; skolā ievēro 5 minūšu vēdināšanas režīmu, šādi arī tiek ietaupīts siltums. Šogad turpinām pie slēdžiem izvietot atgādinājumus "izslēdz mani". Ekopadomes pārstāvji klasēs rūpējas arī par apgaismojuma izslēgšanu starpbrīžos klases telpās.Nodrošinot 5.minūšu vēdināšanu, tiek nodrošināta arī svaiga gaisa - skābekļa piekļuve klasēs. Šogad turpinās CO2 monotorins skolas klašu telpās, par gaisa kvalitāti.
Skolas pagalms ir izmantojams atpūtai. Arī šogad sākumskolas un 5., 6. klašu skolēni aktīvai atpūtai dienā vismaz 20-30 minūtes izmanto skolas pagalmu (pagarinātais pusdienu starpbrīdis līdz 60 minūtēm). Veikts vides kvalitātes pētījums šā gada februārī - maijā par gaisa un augsnes kvalitātei, jo skola atrodas netālu no ostas, tuvējo ielu aktīvi izmanto autotransports rītos un pusdienas laikā. Tika secināts, ka izvēlētā vieta ir droša atpūtai.
Sporta nodarbības septembrī, oktobrī un arī maijā notiek skolas pagalmā, šogad vidusskolēniem dažreiz dubultstundas sportā notika pilsētas pludmalē. Meitenēm skriešanai tiek izmantota arī ostas promināde, kas stiepjas gar Ventas upes krastu.
Piemērotos laika apstākļos uz skolu brauc 120 līdz 150 skolēnu un pedagogu, šogad riteņu stāvvietas papildināta vēl par 10 vietām, kas tiek izmantotas dubultā. Turpina pieaugt vidusskolēnu skaits, kas brauc uz skolu ar moto "atved arī kaimiņus", tā rīkojas arī daži sākumskolas vecāki un pedagogi, tā vienlaikus no viena auto izkāpj 4-5 skoēnu. Ar sabiedrisko transportu uz skolu ierodas apmēram 80 skolēnu. papildus uz 1.septembri tika iekārtotas vēl 20 riteņu stāvvietas.
Skolas ēdnīca ir draudzīga arī veģetāriešiem, šogad, pateicoties likumdošanas izmaiņām pieaudzis salātu, dārzeņu un augļu piedāvājums, piena produktu sortiments, darbojamies programmā Skolas piens, Skolas auglis, kas tiek iepirkts no vietējiem ražotājiem: novākts īstajā ražas laikā, kvalitatīvi saglabāts, un eksperimentāli pierādīts, ka satur ievērojami vairāk glikozes nekā veikalā nopērkamie Itālijas, Nīderlandes, Polijas āboli.
Skolas vides novērtējums 2015./16. māc.gads
Ventspils 4. Vidusskola dzeramo ūdeni saņem no pašvaldības SIA “Ūdeka”, šī firma savāc arī skolas notekūdeņus. Skolas visiem krāniem ir uzliktas restītes, kas palīdz ar skābekli sadalīt ūdeni, kas palielina spiedienu, bet tādā veidā ietaupot ūdeni. Skolā nav pilošu krānu vai tualetes ūdensapgāde, to īpaši uzmana ekopadomes pārstāvji un ziņo saimniecības daļai, problēma dažu stundu laikā tiek novērsta. Šogad pie krāniem izvietoti atgādinājumi "aizgriez mani".
Skolā tiek šķiroti sadzīves atkritumi- papīrs, PET pudeles un sadzīviskie atkritumi. Papīrs tiek nogādāts Līgatnes papīra fabrikā. PET pudeles un sadzīviskos atkritumus savāc “Ventspils labiekārtošanas kombināts”. Šogad skolā tiek kompostēti zaļie atkritumi (lapas, nopļautā zāle) un kartupeļu mizas no skolas ēdnīcas. Skolēni esejas un referātus iesniedz elektroniski, tādejādi tiek taupīts papīrs. Plakātu veidošanai, zīmēšanai sākumskolā tiek lietots Līgatnes papīrs, ko ieguva skola par nodoto makulatūru. Arī atgādinājumi pie krāniem un slēdžiem veidoti uz Līgatnes papīra un vai balsošanas biļeteniem.
Ventspils 4.vidusskola siltumu saņem no p/u “Ventspils siltums”, skola ir siltināta, kas ietaupa siltuma enerģiju, kā arī ir vakuuma (PVC) logi; skolā ievēro 5 minūšu vēdināšanas režīmu, tādejādi arī tiek ietaupīts siltums. Šogad pie slēdziem izvietoti atgādinājumi "izslēdz mani".
Nodrošinot 5.minūšu vēdināšanu, tiek nodrošināta arī svaiga gaisa - skābekļa piekļuve klasēs. Šogad turpinās CO2 monotorins skolas klašu telpās, par gaisa kvalitāti.
Šogad sākumskolas un 5., 6. klašu skolēni aktīvai atpūtai dienā vismaz 20-30 minūtes izmanto skolas pagalmu (pagarināts pusdienu starpbrīdis līdz 60 minūtēm), būtu nepieciešams veikt vides pētījumu gaisa un augsnes kvalitātei, jo skola atrodas netālu no tirzniecības ostas un aktīvi tuvējo ielu izmanto autotransports rītos un pusdienas laikā. Sporta nodarbības septembrī, oktbrī un plānots arī maijā notiek skolas pagalmā, šogad vidusskolēniem dažreiz arī dubultstundas pilsētas pludmalē. Joprojām mežu varam pētīt tikai projektu dienās, vai īpaši saplānotās āra nodarbībās, jo līdz tuvākam mežam 20-25 minūšu gājums, skolai savs autotransports nav.
Labos laika apstākļos uz skolu brauc 120 līdz 150 skolēnu un pedagogu, šogad riteņu stāvvietas papildinājās vēl par 15, kas tiek izmantotas dubultā, bet joprojām skolēni riteņu pieslēgšanai turpina izmantot basketbola laukuma žogu. Turpina pieaugt vidusskolēnu skaits, kas brauc uz skolu ar moto "atved arī kaimiņus", tā rīkojas arī daži sākumskolas vecāki un pedagogi, tādejādi no auto izkāpj 4-5 cilvēki. Ar sabiedrisko transportu uz skolu ierodas apmēram 100 skolēnu.
Skolas ēdnīca ir draudzīga arī veģetāriešiem, šogad, pateicoties likumdošanas izmaiņām pieaudzis salātu, dārzeņu un augļu piedāvājums, piena produktu sortiments, darbojamies programmā Skolas piens, Skolas auglis, kas tiek iepirkts no vietējiem ražotājiem.
Ekopadome
2015. gadam - skatīt šeit.

Ekoskola 2015./2016.mācību gadā - jau ceturto reizi

Mūsu kopdarba un zaļās domāšanas apliecinājums!

Vides kodekss

Iedomājies? Pasaule bez šķirošanas,
Pārvērtīsies vienā atkritumu kaudzē,
Katru dienu cilvēks kāds izmet avīzes un PET,
Šķirošana, šķirošana, šķirot tas ir stilīgi!

Vairums cilvēku sāks šķirot, atkritumus nodot,
Palīdzēs tas viņiem un arī apkārtējiem.
Arī vecas lietas: papīrus un burkas, otrreiz var izmantot,
Šķirošana, šķirošana, šķirot tas ir stilīgi!

Mūsu mērķis iemācīt, jāizturas kā ir dabā:
Nemet atkritumus zemē, draudzējies ar dabu!
Iestādi koku, aplaisti puķi - atbalsti dabu,
Šķirošana, šķirošana, šķirot tas ir stilīgi!
EKO skolas emblēma

Domā par vides kodeksu!

Ekoskolas kodekss